# Statsig prijzen 2026: wat teams echt betalen per event

URL: https://upstreamapi.com/nl/review/statsig-prijzen
Type: review
Locale: nl
Published: 2026-11-01
Updated: 2026-11-02

---

> Statsig prijzen uitgelegd op de live pagina van 2026: 2M gratis events, Pro voor $150 per maand, overage van $50 per miljoen, vier gemodelleerde facturen en de wissel naar Amplitude.

*Prijzen gecontroleerd op 2 november 2026*

## Statsig prijzen 2026: wat teams echt betalen per event

Een bureauonderzoek van de live prijspagina, de facturatie-FAQ en vier reviewplatformen, met vier gemodelleerde maandfacturen en de eigendomswissel waar je rekening mee moet houden.

## Verdict

**Score: 7.8/10**

Statsig-prijzen zijn royaal aan de onderkant en stijl bij volume. De gratis Developer-tier geeft 2M events en onbeperkte flagcontroles, en Pro kost $150 per maand met 5M events, daarna $50 per extra miljoen. Wij modelleerden $900 per maand bij 20M events en $58,800 per jaar bij 100M. Sterk voor experimenteren, zwakker op prijsvoorspelbaarheid en leverancierszekerheid.

**Quick scores:**

- Vrijgevigheid gratis tier: 9/10
- Voorspelbaarheid prijs: 5.5/10
- Functionaliteit flags: 8/10
- Diepgang experimenten: 9/10
- Governance op lagere tiers: 6/10
- Stabiliteit leverancier: 5/10

**Pros:**

- Gratis Developer-tier bevat 2M events, onbeperkte flagcontroles en onbeperkt aantal gebruikers
- Flags op 0% of 100% uitrol genereren geen gemeten events, dus teams met alleen flags kunnen op bijna $0 blijven
- G2-score van 4.7 uit 5 over 348 reviews, met gebruiksgemak als meest genoemd punt

**Cons:**

- Overage van $0.05 per 1K events ($50 per miljoen) maakt een maand met 100M events ongeveer $4,900 aan listprijs
- SSO, rolgebaseerde toegang en de 99.95% SLA zitten alleen in Enterprise, niet in het Pro-abonnement van $150
- Het eigendom ging op 5 mei 2026 van OpenAI naar Amplitude, terwijl het oorspronkelijke team bij OpenAI bleef

*Call to action: Bekijk de Statsig-prijzen* (Gratis Developer-tier, geen creditcard)

> **Disclosure** — Transparantie: deze pagina bevat geen affiliate-link en wij verdienen geen commissie van Statsig. upstreamapi verkoopt een concurrerende AI-rolloutpilot, dus we hebben een commercieel belang in deze categorie. We hebben geen betaald Statsig-abonnement afgesloten. Elk getal komt van de openbare prijspagina van Statsig, de facturatie-FAQ en openbare reviewplatformen (vastgelegd op 2 november 2026), of van facturen die we modelleren en volledig tonen.

## Hoe we de prijzen hebben vastgesteld

- **Plan paid:** Geen betaald abonnement afgenomen: openbare prijspagina, facturatie-FAQ en reviewplatformen
- **Version tested:** Statsig-prijspagina zoals live op 2 nov 2026 (Developer, Pro en Enterprise, facturatie op basis van events)
- **Test period:** 2026-11-02 → 2026-11-02

**Test categories:** Gepubliceerde tarieven, Facturatiemechanismen, Plan-beperkingen, Reviewsentiment, Gemodelleerde facturen, Eigendomsrisico

Dit is geen praktijktest van 30 dagen en we doen niet alsof. Op 2 november 2026 hebben we de live Statsig-prijspagina vastgelegd met een screenshot van 1440 bij 900, de volledige vergelijkingstabel en de facturatie-FAQ gelezen, en beoordelingen en voor- en nadelen verzameld van G2, Capterra en TrustRadius. We hebben ook Trustpilot gecontroleerd, waar Statsig geen vermelding heeft.

Vervolgens hebben we met de gepubliceerde eenheidsprijzen vier maandfacturen gemodelleerd bij 3M, 20M, 100M en 300M events. Kleine steekproeven en door de leverancier aangeleverde reviews zijn gemarkeerd. De rekenwerk is van ons en als zodanig aangegeven.

## Moet je betalen voor Statsig?

**YES if you...**

- Product- en platformteams die flags, experimenten en analytics in een console en op een factuur willen
- Teams onder 2M gemeten events per maand die volledig op de gratis Developer-tier kunnen draaien
- Teams die wijzigingscontroles en goedkeuringen nodig hebben, maar geen Enterprise-contract kunnen rechtvaardigen

**NO if you...**

- Teams die SSO of rolgebaseerde toegang nodig hebben zonder een Enterprise-contract te onderhandelen
- Platformteams die een vaste, voorspelbare factuur willen in plaats van een meter die meegroeit met het verkeer
- Kopers die de stabiliteit van de roadmap van de leverancier als harde eis zien
- SRE-teams die vooral zoeken naar SLO-gestuurde automatische rollback en niet naar experimenteren

## Statsig-tarieven zoals gepubliceerd op 2 november 2026

### Developer — $0/mo

Groeitools voor individuele bouwers

- 2M gemeten events per maand
- Onbeperkte flag- en configcontroles
- 50.000 sessieopnames per maand
- Onbeperkt aantal gebruikers
- 1 jaar analytics-bewaring

### Pro — $150/mo *(Meest gekozen)*

Een compleet platform voor groeiende teams

- 5M events inbegrepen, daarna $0.05 per 1K events
- 100.000 sessieopnames per maand
- Geavanceerd experimenteren en analytics
- Wijzigingscontroles en goedkeuringen, API-beheer
- Onbeperkte analytics-bewaring
- Één project per abonnement

### Enterprise — Op maat

Schaalbare oplossingen voor grote organisaties

- Contracten op basis van events of experimenten
- Volumekortingen, geen openbare tarieven
- Warehouse-native uitrol
- SSO, rolgebaseerde toegang, teams
- Prioriteitssupport en 99.95% servicelevel
- HIPAA-geschiktheid met een BAA

**ROI breakdown:** Pro kost $30 per miljoen events als je alle 5M inbegrepen events gebruikt, en $50 per miljoen daarboven. Hoe meer je verstuurt, hoe dichter je effectieve tarief bij $50 komt. Dat is onze rekensom op de gepubliceerde tarieven.

**Hidden costs & gotchas:**

- Overage wordt op de volgende factuur afgerekend, terwijl de basisprijs van $150 aan het begin van de periode wordt betaald
- Elk Pro-abonnement dekt één project, dus een tweede project betekent een tweede $150
- Elke extra dimensie op een logevent wordt als extra event gefactureerd
- SSO en rolgebaseerde toegang zitten in Enterprise, waarvoor geen prijs is gepubliceerd

*Echte capture*

## De live prijspagina op 2 november 2026

Dit is de prijspagina zoals wij die hebben vastgelegd, onbewerkt. De drie tiers, de 2M- en 5M-eventruimte en de Pro-prijs van $150 zijn allemaal boven de vouw zichtbaar.

- Developer: gratis, geen creditcard, 2M events
- Pro: $150 per maand, 5M events, daarna $0.05 per 1K
- Enterprise: op maat, contracten op basis van events of experimenten

## Klantbeoordelingen op verschillende platforms

Beoordelingen zoals ze op elk platform stonden op 2 november 2026. De volumes verschillen sterk, dus weeg G2 veel zwaarder dan Capterra en TrustRadius. Trustpilot heeft geen vermelding voor Statsig.

*[Interactive widget — see the live page for the full experience]*

*Echte capture*

## Feature Gates: wat de gratis tier je echt geeft

De Feature Gates-console toont status, tags en het dagelijkse aantal controles per gate. Controles zijn onbeperkt. Je betaalt voor de blootstellingsdata achter Metric Lifts, en alleen bij gedeeltelijke uitrol. Deze afbeelding is een productscreenshot van Statsig zelf en geen capture van ons eigen account.

- De kolom Daily Checks toont het verkeer per gate
- De tags Guardrail en Core groeperen gates op risico
- Procentuele uitrol en targeting op attributen staan in de vergelijkingstabel

## Wat we hebben gemeten

- **Pro-basisprijs:** $150 per maand *(Statsig-prijspagina, inclusief 5M gemeten events)*
- **Overage-tarief:** $0.05 per 1K events *(Gelijk aan $50 per extra miljoen events, facturatie-FAQ van de Pro-tier)*
- **Gratis tierbudget:** 2M events per maand *(Developer-tier, onbeperkte flag- en configcontroles, geen creditcard)*
- **Gemodelleerde factuur, 20M events per maand:** $900 per maand *($150 + 15M x $50 per miljoen. Onze rekensom op listprijs, $10,800 per jaar)*
- **Gemodelleerde factuur, 100M events per maand:** $58,800 per jaar *($150 + 95M x $50 per miljoen = $4,900 per maand. Onze rekensom op listprijs)*
- **Gemodelleerde factuur, 300M events per maand:** $178,800 per jaar *($14,900 per maand op listprijs. Volumekortingen gelden bij Enterprise maar zijn niet gepubliceerd)*
- **G2-score:** 4.7 uit 5, 348 beoordelingen *(82% vijf sterren, 15% vier sterren, 0% drie sterren of lager)*
- **TrustRadius-score:** 8.9 uit 10, 5 beoordelingen *(Kleine steekproef, behandel als indicatief)*
- **G2-klachten over leercurve:** 102 vermeldingen *(53 keer 'learning curve' en 49 keer 'steep learning curve' in de samenvatting van voor- en nadelen op G2)*

> Een product-team in Series B-fase verstuurt 20M gemeten events per maand. Developer is gratis tot 2M. Wat kost Pro?

Het Pro-basisbedrag van $150 dekt 5M events. De resterende 15M kosten 15.000 x $0.05 = $750. Totaal $900 per maand.

> Een platformteam wil alleen geleidelijke uitrol zonder experimentanalyse. Moeten zij betalen?

Op flags met 0% of 100% uitrol ontstaan geen gemeten events, en flagcontroles zijn onbeperkt. Na 2M events blijft targeting werken en stopt alleen de berekening van Metric Lifts. Een team met alleen flags kan op Developer blijven voor $0.

> Een team wil goedkeuringen voordat een gate in productie verandert. Wat is het goedkoopste Statsig-plan dat dat biedt?

Pro, voor $150 per maand, vermeldt wijzigingscontroles en goedkeuringen. SSO en rolgebaseerde toegang zitten niet in Pro, dat is alleen Enterprise.

*Echte capture*

## Experimenten delen dezelfde eventmeter

De experimenttijdlijn is waar het meeste eventvolume vandaan komt. Blootstellingen worden over 60 minuten ontdubbeld op client-SDK's en over 1 minuut op server-SDK's, dus een drukke clientintegratie kan meer kosten dan een drukke serverintegratie.

- Blootstellingen worden gemeten wanneer Metric Lifts aanstaan
- CUPED en sequentieel testen staan in de vergelijkingstabel onder geavanceerde technieken
- Holdouts en multi-armed bandits staan onder geavanceerd experimenteren

## Voor- en nadelen van de Statsig-prijzen

### Pros

- **De gratis tier is echt, geen proefperiode** — 2M events per maand, onbeperkte flagcontroles, onbeperkt aantal gebruikers en 1 jaar bewaring, zonder creditcard.
- **Flagcontroles zijn nooit de meter** — Je betaalt voor analytics-events, niet voor het evalueren van een flag. Flags op 0% of 100% uitrol genereren geen gemeten events.
- **Goedkeuringen zonder Enterprise-contract** — Wijzigingscontroles en goedkeuringen zitten in Pro voor $150 per maand.
- **Een factuur voor flags, experimenten en analytics** — Productanalytics, sessieopnames en experimenteren komen in hetzelfde abonnement in plaats van bij aparte leveranciers.

### Cons

- **Lineaire overage maakt van volume een grote factuur** — Bij $50 per miljoen kost 100M events per maand $4,900 en 300M $14,900 op listprijs.
- **Governance en SLA zijn voorbehouden aan Enterprise** — SSO, rolgebaseerde toegang en de 99.95% servicelevel zitten niet in het Pro-abonnement van $150, en de prijspagina geeft geen Enterprise-prijs.
- **Het eigendom is in acht maanden twee keer veranderd** — OpenAI heeft Statsig in september 2025 overgenomen, en Amplitude nam het merk en de klanten over op 5 mei 2026.
- **De leercurve is de grootste klacht op G2** — Learning curve en steep learning curve tellen samen 102 vermeldingen op G2, ruim voor ontbrekende functies met 36.

## Eindoordeel

**Score: 7.8/10**

De Statsig-prijzen zijn de beste gratis tier in de categorie en een meter waar je goed op moet letten. Als je team onder 2M gemeten events per maand blijft, of alleen flags met geleidelijke uitrol draait, kun je op $0 blijven en mis je niets wat belangrijk is voor veilig uitrollen. Draai je op grote schaal experimenten, begroot dan op basis van de eventrekensom en niet op de kopprijs van $150.

De twee risico's staan niet op de prijspagina. Het eerste is voorspelbaarheid: een lineaire $50 per miljoen betekent dat een verkeerspiek ook een factuurpiek is. Het tweede is de eigenaar: Amplitude verkoopt het product terwijl de ingenieurs die het bouwden bij OpenAI werken, dus houd een exitroute open.

Aanbevolen voor: productteams die flags en experimenten in een console willen, en teams onder 2M events. Niet aanbevolen voor: kopers die SSO onder $150 nodig hebben, een vaste en voorspelbare factuur, of SLO-gestuurde automatische rollback als hoofdfunctie.

**Dimensional scoring:**

- **Vrijgevigheid gratis tier:** 9/10 — 2M events, onbeperkte flagcontroles
- **Voorspelbaarheid prijs:** 5.5/10 — Lineaire overage volgt het verkeer
- **Functionaliteit flags:** 8/10 — Procentuele uitrol, targeting op attributen en segmenten
- **Diepgang experimenten:** 9/10 — CUPED, sequentiële tests, holdouts
- **Governance op lagere tiers:** 6/10 — Goedkeuringen in Pro, SSO alleen in Enterprise
- **Stabiliteit leverancier:** 5/10 — Twee eigendomswisselingen sinds 2025

*Call to action: Bekijk de Statsig-prijzen*

## Veelgestelde vragen

### Hoeveel kost Statsig in 2026?

Statsig heeft drie tiers. Developer is gratis met 2M gemeten events per maand. Pro kost $150 per maand met 5M events inbegrepen, daarna $0.05 per 1K events. Enterprise is op maat. Wij modelleren $900 per maand bij 20M events.

### Is Statsig gratis?

Ja. De Developer-tier is gratis, zonder creditcard, met 2M gemeten events per maand, onbeperkte flag- en configcontroles, 50.000 sessieopnames per maand en onbeperkt aantal gebruikers.

### Wat telt als gemeten event bij Statsig?

Vier dingen: blootstellingen uit experimenten of flags met Metric Lifts aan, logevents, ingeladen warehouse-metrics en eigen metrics. Flags op 0% of 100% uitrol en uitgeschakelde flags genereren er geen.

### Rekent Statsig voor flagcontroles?

Nee. Flag- en configcontroles zijn op elke tier onbeperkt. Je betaalt voor de analytics-kant, dus blootstellingen die bij gedeeltelijke uitrol met Metric Lifts worden gelogd, plus de events die je zelf verstuurt.

### Wie is nu de eigenaar van Statsig?

OpenAI heeft het in september 2025 overgenomen. Op 5 mei 2026 nam Amplitude het merk en de klanten over, terwijl het oorspronkelijke team bij OpenAI bleef.

### Hoe verhouden de Statsig-prijzen zich tot LaunchDarkly?

Ze meten verschillende dingen. LaunchDarkly rekent servicekoppelingen en client-MAU, en wij modelleerden $38,790 per jaar voor 40 services en 250k MAU. Statsig rekent events, dus een team met alleen flags kan op $0 blijven.

## Updatelog

- **2026-11-02** — Eerste publicatie. Prijspagina, facturatie-FAQ, G2, Capterra en TrustRadius vastgelegd op 2 november 2026, vier facturen gemodelleerd.


## FAQ

### Hoeveel kost Statsig in 2026?

Statsig heeft drie tiers. Developer is gratis met 2M gemeten events per maand. Pro kost $150 per maand met 5M events inbegrepen, daarna $0.05 per 1K events. Enterprise is op maat. Wij modelleren $900 per maand bij 20M events.

### Is Statsig gratis?

Ja. De Developer-tier is gratis, zonder creditcard, met 2M gemeten events per maand, onbeperkte flag- en configcontroles, 50.000 sessieopnames per maand en onbeperkt aantal gebruikers.

### Wat telt als gemeten event bij Statsig?

Vier dingen: blootstellingen uit experimenten of flags met Metric Lifts aan, logevents, ingeladen warehouse-metrics en eigen metrics. Flags op 0% of 100% uitrol en uitgeschakelde flags genereren er geen.

### Rekent Statsig voor flagcontroles?

Nee. Flag- en configcontroles zijn op elke tier onbeperkt. Je betaalt voor de analytics-kant, dus blootstellingen die bij gedeeltelijke uitrol met Metric Lifts worden gelogd, plus de events die je zelf verstuurt.

### Wie is nu de eigenaar van Statsig?

OpenAI heeft het in september 2025 overgenomen. Op 5 mei 2026 nam Amplitude het merk en de klanten over, terwijl het oorspronkelijke team bij OpenAI bleef.

### Hoe verhouden de Statsig-prijzen zich tot LaunchDarkly?

Ze meten verschillende dingen. LaunchDarkly rekent servicekoppelingen en client-MAU, en wij modelleerden $38,790 per jaar voor 40 services en 250k MAU. Statsig rekent events, dus een team met alleen flags kan op $0 blijven.