# Cennik Statsig 2026: ile zespoły naprawdę płacą za zdarzenie

URL: https://upstreamapi.com/pl/review/statsig-cennik
Type: review
Locale: pl
Published: 2026-11-01
Updated: 2026-11-02

---

> Cennik Statsig według strony z 2026 roku: 2M darmowych zdarzeń, Pro za 150 $ miesięcznie, nadwyżka 50 $ za milion, cztery zamodelowane rachunki i zmiana właściciela na Amplitude.

*Ceny sprawdzone 2 listopada 2026*

## Cennik Statsig 2026: ile zespoły naprawdę płacą za zdarzenie

Analiza na podstawie żywej strony cennika, FAQ rozliczeń i czterech platform recenzji, z czterema zamodelowanymi miesięcznymi rachunkami oraz zmianą właściciela, którą warto uwzględnić w budżecie.

## Verdict

**Score: 7.8/10**

Cennik Statsig jest hojny na dole i stromy przy dużym wolumenie. Darmowy plan Developer daje 2M zdarzeń i nieograniczone sprawdzanie flag, a Pro kosztuje 150 $ miesięcznie z 5M zdarzeń, potem 50 $ za każdy kolejny milion. Modelujemy 900 $ miesięcznie przy 20M zdarzeń i 58,800 $ rocznie przy 100M. Mocny w eksperymentach, słabszy pod względem przewidywalności cen i stabilności dostawcy.

**Quick scores:**

- Hojność darmowego planu: 9/10
- Przewidywalność cen: 5.5/10
- Funkcje flag: 8/10
- Głębia eksperymentów: 9/10
- Zarządzanie w niższych planach: 6/10
- Stabilność dostawcy: 5/10

**Pros:**

- Darmowy plan Developer obejmuje 2M zdarzeń, nieograniczone sprawdzanie flag i nieograniczoną liczbę miejsc
- Flagi przy rollout 0% lub 100% nie generują zdarzeń mierzonych, więc zespoły pracujące tylko na flagach mogą zostać przy 0 $
- Ocena G2 na poziomie 4.7 z 5 w 348 recenzjach, z łatwością użycia wymienianą najczęściej

**Cons:**

- Nadwyżka 0.05 $ za 1K zdarzeń (50 $ za milion) sprawia, że miesiąc ze 100M zdarzeń kosztuje ok. 4,900 $ po cenie katalogowej
- SSO, kontrola dostępu oparta na rolach i SLA 99.95% są tylko w Enterprise, nie w planie Pro za 150 $
- Właściciel przeszedł z OpenAI na Amplitude 5 maja 2026, a oryginalny zespół pozostał w OpenAI

*Call to action: Zobacz cennik Statsig* (Darmowy plan Developer, bez karty kredytowej)

> **Disclosure** — Ujawnienie: ta strona nie zawiera linku afiliacyjnego i nie zarabiamy prowizji od Statsig. upstreamapi sprzedaje konkurencyjny pilotaż wdrożeń AI, więc mamy interes komercyjny w tej kategorii. Nie kupiliśmy płatnego planu Statsig. Wszystkie liczby pochodzą z publicznego cennika Statsig, jego FAQ rozliczeń i publicznych platform recenzji (zapisanych 2 listopada 2026) albo z faktur, które modelujemy i pokazujemy w całości.

## Jak ustaliliśmy ceny

- **Plan paid:** Nie kupiono płatnego planu: publiczny cennik, FAQ rozliczeń i platformy recenzji
- **Version tested:** Cennik Statsig w wersji dostępnej 2 listopada 2026 (plany Developer, Pro i Enterprise, rozliczenie za zdarzenia)
- **Test period:** 2026-11-02 → 2026-11-02

**Test categories:** Opublikowane stawki, Mechanika rozliczeń, Zakres planów, Opinie w recenzjach, Modelowane rachunki, Ryzyko właściciela

To nie jest 30-dniowy test praktyczny i nie udajemy, że nim jest. 2 listopada 2026 zapisaliśmy żywą stronę cennika Statsig zrzutem ekranu w oknie 1440 na 900, przeczytaliśmy pełną tabelę porównania planów i FAQ rozliczeń, a także zebraliśmy oceny oraz zalety i wady z G2, Capterra i TrustRadius. Sprawdziliśmy też Trustpilot, gdzie Statsig nie ma wpisu.

Następnie na podstawie publicznych stawek jednostkowych zamodelowaliśmy cztery miesięczne rachunki przy 3M, 20M, 100M i 300M zdarzeń. Małe próby i recenzje od dostawcy są oznaczone. Obliczenia są nasze i tak zostały opisane.

## Czy warto płacić za Statsig?

**YES if you...**

- Zespoły produktowe i platformowe, które chcą flagi, eksperymenty i analitykę w jednej konsoli na jednym rachunku
- Zespoły poniżej 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie, które mogą działać w całości na darmowym planie Developer
- Zespoły, które potrzebują przeglądów zmian i zatwierdzeń, ale nie uzasadniają kontraktu Enterprise

**NO if you...**

- Zespoły, które potrzebują SSO lub kontroli dostępu opartej na rolach bez negocjowania kontraktu Enterprise
- Zespoły platformowe, które chcą stałego, przewidywalnego rachunku, a nie licznika rosnącego razem z ruchem
- Kupujący, dla których stabilność roadmapy dostawcy jest twardym wymogiem
- Zespoły SRE, które szukają przede wszystkim automatycznego wycofania opartego na SLO, a nie eksperymentów

## Plany Statsig według stanu z 2 listopada 2026

### Developer — $0/mo

Narzędzia dla pojedynczych twórców

- 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie
- Nieograniczone sprawdzanie flag i konfiguracji
- 50 000 nagrań sesji miesięcznie
- Nieograniczona liczba miejsc
- Analityka z 1-roczną retencją

### Pro — $150/mo *(Najpopularniejszy)*

Pełna platforma dla rosnących zespołów

- 5M zdarzeń w cenie, potem 0.05 $ za 1K zdarzeń
- 100 000 nagrań sesji miesięcznie
- Zaawansowane eksperymenty i analityka
- Przeglądy zmian i zatwierdzenia, kontrola przez API
- Nieograniczona retencja analityki
- Jeden projekt na subskrypcję

### Enterprise — Custom

Rozwiązania skalowalne dla dużych organizacji

- Kontrakty oparte na zdarzeniach lub eksperymentach
- Rabaty wolumenowe, bez publicznych stawek
- Wdrożenie natywne dla hurtowni danych
- SSO, kontrola dostępu oparta na rolach, zespoły
- Priorytetowe wsparcie i SLA usługi 99.95%
- Zgodność z HIPAA z BAA

**ROI breakdown:** Pro kosztuje 30 $ za milion zdarzeń, jeśli wykorzystasz wszystkie 5M w cenie, a 50 $ za milion ponad to. Im więcej wysyłasz, tym bliżej 50 $ zbliża się efektywna stawka. To nasze obliczenia na podstawie opublikowanych stawek.

**Hidden costs & gotchas:**

- Nadwyżka jest rozliczana na kolejnej fakturze, a baza 150 $ jest pobierana na początku okresu
- Każda subskrypcja Pro obejmuje jeden projekt, więc drugi projekt oznacza kolejne 150 $
- Każdy dodatkowy wymiar w zdarzeniu logu jest liczony jako dodatkowe zdarzenie
- SSO i kontrola dostępu oparta na rolach są w Enterprise, który nie ma publicznej ceny

*Zrzut rzeczywistości*

## Żywa strona cennika z 2 listopada 2026

To strona cennika tak, jak ją zapisaliśmy, bez edycji. Trzy plany, limity 2M i 5M zdarzeń oraz cena Pro 150 $ są widoczne od razu.

- Developer: za darmo, bez karty kredytowej, 2M zdarzeń
- Pro: 150 $ miesięcznie, 5M zdarzeń, potem 0.05 $ za 1K
- Enterprise: wycena indywidualna, kontrakty oparte na zdarzeniach lub eksperymentach

## Oceny klientów na różnych platformach

Oceny w takiej postaci, w jakiej były wyświetlane na każdej platformie 2 listopada 2026. Liczba opinii bardzo się różni, więc G2 należy wagować znacznie wyżej niż Capterra i TrustRadius. Trustpilot nie ma wpisu o Statsig.

*[Interactive widget — see the live page for the full experience]*

*Zrzut rzeczywistości*

## Funkcje flag: co daje darmowy plan

Konsola Feature Gates pokazuje status, tagi i dzienną liczbę sprawdzeń dla każdej bramki. Sprawdzenia są nieograniczone. Płacisz za dane o ekspozycjach wykorzystywane w Metric Lifts, i to tylko przy częściowych rolloutach. Ten obraz to zrzut produktu dostarczony przez Statsig, a nie zrzut z naszego konta.

- Kolumna Daily Checks pokazuje ruch dla każdej bramki
- Tagi Guardrail i Core grupują bramki według ryzyka
- Rollouty procentowe i targetowanie po atrybutach są wymienione w tabeli porównania planów

## Co zmierzyliśmy

- **Cena bazowa Pro:** $150 per month *(Strona cennika Statsig, w cenie 5M zdarzeń mierzonych)*
- **Stawka za nadwyżkę:** $0.05 per 1K events *(Równa 50 $ za każdy dodatkowy milion, FAQ rozliczeń planu Pro)*
- **Limit darmowego planu:** 2M events per month *(Plan Developer, nieograniczone sprawdzanie flag i konfiguracji, bez karty kredytowej)*
- **Zamodelowany rachunek, 20M zdarzeń miesięcznie:** $900 per month *(150 $ + 15M x 50 $ za milion. Nasze obliczenie po cenie katalogowej, 10,800 $ rocznie)*
- **Zamodelowany rachunek, 100M zdarzeń miesięcznie:** $58,800 per year *(150 $ + 95M x 50 $ za milion = 4,900 $ miesięcznie. Nasze obliczenie po cenie katalogowej)*
- **Zamodelowany rachunek, 300M zdarzeń miesięcznie:** $178,800 per year *(14,900 $ miesięcznie po cenie katalogowej. Rabaty wolumenowe Enterprise obowiązują, ale nie są publikowane)*
- **Ocena G2:** 4.7 out of 5, 348 reviews *(82% pięciogwiazdkowych, 15% czterogwiazdkowych, 0% na 3 gwiazdki lub mniej)*
- **Ocena TrustRadius:** 8.9 out of 10, 5 reviews *(Mała próba, traktować jako orientacyjną)*
- **Skargi na krzywą uczenia na G2:** 102 mentions *(53 wzmianki „learning curve” i 49 „steep learning curve” w podsumowaniu zalet i wad na G2)*

> Zespół produktowy z serii B wysyła 20M zdarzeń mierzonych miesięcznie. Developer jest za darmo do 2M. Ile kosztuje Pro?

Baza Pro za 150 $ pokrywa 5M zdarzeń. Pozostałe 15M kosztuje 15,000 x 0.05 $ = 750 $. Razem 900 $ miesięcznie.

> Zespół platformowy chce wyłącznie stopniowych rolloutów, bez analizy eksperymentów. Czy musi płacić?

Przy rolloutach 0% lub 100% nie naliczają się żadne zdarzenia mierzone, a sprawdzenia flag są nieograniczone. Powyżej 2M zdarzeń targetowanie nadal działa, przestaje działać tylko obliczanie Metric Lift. Zespół pracujący wyłącznie na flagach może zostać na planie Developer za 0 $.

> Zespół chce zatwierdzeń przed zmianą bramki na produkcji. Jaki jest najtańszy plan Statsig z tą funkcją?

Pro za 150 $ miesięcznie zawiera przeglądy zmian i zatwierdzenia. SSO i kontrola dostępu oparta na rolach nie są w Pro, są wyłącznie w Enterprise.

*Zrzut rzeczywistości*

## Eksperymenty korzystają z tego samego licznika zdarzeń

Oś czasu eksperymentu to miejsce, skąd pochodzi większość wolumenu zdarzeń. Ekspozycje są deduplikowane w oknie 60 minut w SDK klienckim i 1 minuty w SDK serwerowym, więc hałaśliwa integracja kliencka może kosztować więcej niż obciążony serwer.

- Ekspozycje są liczone, gdy Metric Lifts są włączone
- CUPED i testy sekwencyjne pojawiają się w tabeli porównania planów w sekcji zaawansowanych technik
- Holdouty i multi-arm bandits są wymienione w zaawansowanych eksperymentach

## Zalety i wady cennika Statsig

### Pros

- **Darmowy plan to realna oferta, a nie okres próbny** — 2M zdarzeń miesięcznie, nieograniczone sprawdzanie flag, nieograniczona liczba miejsc i 1-roczna retencja, bez karty kredytowej.
- **Sprawdzanie flag nigdy nie jest licznikiem** — Płacisz za zdarzenia analityczne, a nie za ocenę flagi. Flagi przy rollout 0% lub 100% nie generują zdarzeń mierzonych.
- **Zatwierdzenia bez kontraktu Enterprise** — Przeglądy zmian i zatwierdzenia są w Pro za 150 $ miesięcznie.
- **Jeden rachunek za flagi, eksperymenty i analitykę** — Analityka produktu, nagrania sesji i eksperymenty są w tym samym planie, zamiast u kilku dostawców.

### Cons

- **Liniowa nadwyżka zamienia wolumen w duży rachunek** — Przy 50 $ za milion, 100M zdarzeń miesięcznie kosztuje 4,900 $, a 300M kosztuje 14,900 $ po cenie katalogowej.
- **Zarządzanie i SLA są zarezerwowane dla Enterprise** — SSO, kontrola dostępu oparta na rolach i SLA usługi 99.95% nie są w planie Pro za 150 $, a strona cennika nie podaje ceny Enterprise.
- **Właściciel zmienił się dwukrotnie w osiem miesięcy** — OpenAI przejął Statsig we wrześniu 2025, a Amplitude przejął markę i klientów 5 maja 2026.
- **Krzywa uczenia to najczęstsza skarga na G2** — Learning curve i steep learning curve to 102 wzmianki na G2, przed brakującymi funkcjami z 36 wzmiankami.

## Werdykt końcowy

**Score: 7.8/10**

Cennik Statsig ma najlepszy darmowy plan w tej kategorii i licznik, którego trzeba pilnować. Jeśli Twój zespół mieści się poniżej 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie albo uruchamia wyłącznie flagi z rolloutami stopniowymi, możesz zostać przy 0 $ i nie stracić niczego, co ma znaczenie przy bezpiecznym wdrażaniu. Jeśli prowadzisz eksperymenty na dużą skalę, zbuduj budżet na podstawie rachunku za zdarzenia, a nie na nagłówku 150 $.

Dwa ryzyka nie znajdują się na stronie cennika. Pierwsze to przewidywalność: liniowe 50 $ za milion oznacza, że skok ruchu to skok rachunku. Drugie to właściciel: Amplitude sprzedaje produkt, a inżynierowie, którzy go zbudowali, pracują w OpenAI, więc warto mieć ścieżkę wyjścia.

Polecane dla: zespołów produktowych, które chcą flagi i eksperymenty w jednej konsoli, oraz zespołów poniżej 2M zdarzeń. Niepolecane dla: kupujących, którzy potrzebują SSO poniżej 150 $, płaskich i przewidywalnych rachunków albo automatycznego wycofania opartego na SLO jako głównej funkcji.

**Dimensional scoring:**

- **Hojność darmowego planu:** 9/10 — 2M zdarzeń, nieograniczone sprawdzanie flag
- **Przewidywalność cen:** 5.5/10 — Liniowa nadwyżka idzie za ruchem
- **Funkcje flag:** 8/10 — Rollouty procentowe, targetowanie po atrybutach i segmentach
- **Głębia eksperymentów:** 9/10 — CUPED, testy sekwencyjne, holdouty
- **Zarządzanie w niższych planach:** 6/10 — Zatwierdzenia w Pro, SSO tylko w Enterprise
- **Stabilność dostawcy:** 5/10 — Dwie zmiany właściciela od 2025

*Call to action: Zobacz cennik Statsig*

## Najczęstsze pytania

### Ile kosztuje Statsig w 2026 roku?

Statsig ma trzy plany. Developer jest za darmo z 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie. Pro kosztuje 150 $ miesięcznie z 5M zdarzeń w cenie, potem 0.05 $ za 1K zdarzeń. Enterprise wyceniany jest indywidualnie. Modelujemy 900 $ miesięcznie przy 20M zdarzeń.

### Czy Statsig jest darmowy?

Tak. Plan Developer jest za darmo, bez karty kredytowej, z 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie, nieograniczonym sprawdzaniem flag i konfiguracji, 50 000 nagrań sesji miesięcznie i nieograniczoną liczbą miejsc.

### Co liczy się jako zdarzenie mierzone w Statsig?

Cztery rzeczy: ekspozycje z eksperymentów lub flag z włączonymi Metric Lifts, zdarzenia logów, zaimportowane metryki z hurtowni danych i metryki własne. Flagi przy rollout 0% lub 100% oraz wyłączone flagi nie generują żadnych.

### Czy Statsig pobiera opłatę za sprawdzenia flag?

Nie. Sprawdzenia flag i konfiguracji są nieograniczone w każdym planie. Płacisz za część analityczną, czyli ekspozycje logowane przy włączonych Metric Lifts przy częściowym rollout, oraz za wysłane zdarzenia.

### Kto dziś jest właścicielem Statsig?

OpenAI przejął Statsig we wrześniu 2025 roku. 5 maja 2026 Amplitude przejął markę i klientów, a oryginalny zespół pozostał w OpenAI.

### Czym cennik Statsig różni się od LaunchDarkly?

Mierzą różne rzeczy. LaunchDarkly rozlicza połączenia usług i MAU klientów, a my zamodelowaliśmy 38,790 $ rocznie dla 40 usług i 250k MAU. Statsig rozlicza zdarzenia, więc zespół korzystający wyłącznie z flag może zostać przy 0 $.

## Dziennik zmian

- **2026-11-02** — Pierwsza publikacja. Strona cennika, FAQ rozliczeń, G2, Capterra i TrustRadius zapisane 2 listopada 2026, zamodelowano cztery faktury.


## FAQ

### Ile kosztuje Statsig w 2026 roku?

Statsig ma trzy plany. Developer jest za darmo z 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie. Pro kosztuje 150 $ miesięcznie z 5M zdarzeń w cenie, potem 0.05 $ za 1K zdarzeń. Enterprise wyceniany jest indywidualnie. Modelujemy 900 $ miesięcznie przy 20M zdarzeń.

### Czy Statsig jest darmowy?

Tak. Plan Developer jest za darmo, bez karty kredytowej, z 2M zdarzeń mierzonych miesięcznie, nieograniczonym sprawdzaniem flag i konfiguracji, 50 000 nagrań sesji miesięcznie i nieograniczoną liczbą miejsc.

### Co liczy się jako zdarzenie mierzone w Statsig?

Cztery rzeczy: ekspozycje z eksperymentów lub flag z włączonymi Metric Lifts, zdarzenia logów, zaimportowane metryki z hurtowni danych i metryki własne. Flagi przy rollout 0% lub 100% oraz wyłączone flagi nie generują żadnych.

### Czy Statsig pobiera opłatę za sprawdzenia flag?

Nie. Sprawdzenia flag i konfiguracji są nieograniczone w każdym planie. Płacisz za część analityczną, czyli ekspozycje logowane przy włączonych Metric Lifts przy częściowym rollout, oraz za wysłane zdarzenia.

### Kto dziś jest właścicielem Statsig?

OpenAI przejął Statsig we wrześniu 2025 roku. 5 maja 2026 Amplitude przejął markę i klientów, a oryginalny zespół pozostał w OpenAI.

### Czym cennik Statsig różni się od LaunchDarkly?

Mierzą różne rzeczy. LaunchDarkly rozlicza połączenia usług i MAU klientów, a my zamodelowaliśmy 38,790 $ rocznie dla 40 usług i 250k MAU. Statsig rozlicza zdarzenia, więc zespół korzystający wyłącznie z flag może zostać przy 0 $.